Pneumatiky MICHELIN

 data-srcset
MENU
26. června 2019

MICHELIN – Proč jsou pneumatiky důležité?

Pneumatiky jsou obvykle považovány za samozřejmost, ovšem pouze do chvíle, než je prověří stav vozovky. Právě pneumatiky jsou to, co zastaví vaše auto. Co do bezpečnosti jsou pneumatiky nejdůležitější součástí vašeho vozidla. Brzdy zastavují pohyb kol, ne pohyb celého vozidla! O zastavení vozidla se starají pneumatiky. Plocha, na které se pneumatika dotýká země, odpovídá velikostí vaší dlaně. A na této ploše se odehrává vše. Brzdění, pohon, manévry, řízení, komfort. Na takto malé ploše může mít chyba při vysoké rychlosti vážné důsledky.

Všichni jsme zažili stresující situace, ve kterých sehrály pneumatiky klíčovou roli. Když se před vámi zničehonic objevil cyklista, nebo když řidič před vámi zničehonic prudce zabrzdil, protože mu před autem přeběhl pes. Nebo když jste naposledy zvládli náročnou jízdu v hustém přívalovém dešti. Vaše bezpečnost nezávisí pouze na tom, jak řídíte vy nebo ostatní řidiči. Stejnou měrou se na ní podílí také správný výběr pneumatik. Proto pro klid vás i celé vaší rodiny věnujte čas jejich pečlivému výběru!

S většinou pneumatik si dokážete bez problémů poradit ve všech běžných situacích. Rozdíly se projeví až v náročných podmínkách. Jak můžete zajistit, aby vás vaše pneumatiky nezradily v nenadálé situaci? Vybírejte takové pneumatiky, které se vypořádají s tím nejhorším počasím, s jakým se na vozovkách můžete setkat.
A rozdíl může být opravdu značný:
Na mokré silnici mají naše pneumatiky až o 6 metrů kratší brzdnou dráhu než jiné značky prémiových pneumatik na stejném automobilu. To odpovídá vzdálenosti téměř jednoho a půl vozidla! Dle výsledků interních testů pneumatik MICHELIN Primacy 3ST a Bridgestone Ecopia EP100a Touring o velikosti 205/55R16.

Pneumatiky Michelin o 33% výhodněji v síti autoservisů a pneuservisů Euromaster Česká republika s.r.o. Jak to funguje? Člen Autoklubu České republiky přijde na pobočku společnosti Euromaster Česká republika s.r.o. a při nákupu pneumatik Michelin fyzicky ukáže na pokladně svou členskou kartu Autoklubu České republiky. Pracovník dané pobočky po kontrole karty odečte slevu 33% k nákupu. Sleva se vypočítá z katalogové ceny Michelin.

Pokud teď zvolíte kompromis, můžete později zaplatit víc. Jak to? Protože kvalitní pneumatiky vám vydrží déle a v dlouhodobém měřítku vám zajistí nižší spotřebu paliva. Pokud nyní pořídíte kvalitnější pneumatiky, výměnu provedete o dost později! (a delší dobu nebudete muset řešit nákup nových pneumatik).