Barumka v roce 2019

 data-srcset
MENU
26. června 2019

Barumka v roce 2019

Automobiloví nadšenci mohou v srpnu navštívit Barum Czech Rally Zlín a ušetřit 20% na vstupném. Stačí se při nákupu Rally Passu prokázat platnou kartou člena Autoklubu České republiky. S touto vstupenkou pak můžete navštívit všechna divácká místa včetně závodního depa.

Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín se opět odehraje v srpnu, po mnoha letech se však její datum konání lehce posouvá – nově jí byl přidělen termín ve dnech 16. až 18. 8. 2019.

Největší česká automobilová soutěž Barum Czech Rally Zlín v roce 2019 napíše své již šestatřicáté dějství pod hlavičkou seriálu mistrovství Evropy v rally. Barumka patří k vrcholům nejen v českém národním mistrovství, ale je také jedním z nejvýznamnějších podniků zmíněné kontinentální série FIA ERC.

Nadcházející ročník populární barumky se bude držet osvědčeného konceptu z předešlých let. Páteční dopoledne bude patřit kvalifikační zkoušce, odpoledne pak v centru Zlína proběhne slavnostní start následovaný večerní speciálkou v nedalekých ulicích. Sobota a neděle pak nabídne přes dvě stovky kilometrů známých rychlostních zkoušek. „Už nyní intenzivně pracujeme na podobě dalšího ročníku. Jednak bychom se rádi s barumkou a jejími zkouškami podívali na úseky, které by byly zcela nové nebo dlouho nevyužívané, a kromě toho se na mnoha místech po nedávných komunálních volbách změnila zastupitelstva v obcích, takže je potřeba se seznámit s novými lidmi, se kterými jsme doposud nespolupracovali,” říká ředitel Barum Czech Rally Zlín Miloslav Regner. „Také pečlivě sledujeme, jak se bude nadále vyvíjet situace s nákazou afrického moru prasat, která nám do podoby trati zasáhla ve dvou uplynulých ročnících. Jsem přesvědčený, že se bez větších komplikací podaří nachystat hodnotné zkoušky, se kterými budou spokojeny jak posádky, tak diváci.” Fanoušci rally se mohou těšit na spoustu výjimečných zážitků.