ME Nová Paka

 data-srcset
MENU
26. června 2019

Startovní listina evropského závodu v Nové Pace se plní.

Téměř stovku přihlášených registrují pořadatelé z Autoklubu Nová Paka k pátému závodu Mistrovství Evropy v autokrosu, který startuje první červencový víkend (5. – 7. července) ve Štikovské rokli.

O víkendu se o evropské body utkají jezdci, v současnosti čtyř divizí, již po čtyřicáté. A novopacký závod řadu let nabízí nejkvalitnější a nejpočetnější startovní listinu evropských autokrosařů. A protože se jede jako letošní pátý závod ME z devíti vypsaných, bude přelomovým.
Na startu nebude chybět nikdo z loňských Mistrů Evropy – Jakub Novotný, Václav Fejfar, Petr Nikodém i Bernd Stubbe. Vyhrát budou chtít i Matvey Furazhkin, Bart Van Der Putten, Vincent Mercier, Kevin Peters, Steven Laubach, Mike Bartelen, Jakub Kubíček, Radek Jordák, Tomas Anacleto, Terry Callaghan a další. Vítězství z Nové Paky se cení dvojnásob. Organizátoři z Autoklubu Nová Paka očekávají účast okolo sto třiceti jezdců ze sedmnácti zemí.

Ještě zpět k domácímu matadorovi, pětinásobnému Mistru Evropy, Václavu Fejfarovi. Ten se pomalu, ale jistě blíží padesátce vyhraných závodů v Mistrovství Evropy. Pokoří tuto metu právě zde, na závodní trati, kterou zná dokonale?

Závodní víkend začne již v pátek 5. července, kdy do depa závodních strojů budou najíždět desítky závodníků se svými doprovody a v odpoledních a večerních hodinách je čeká administrativní a technická přejímka. Tréninkové jízdy odstartují v sobotu 6. července v půl desáté dopoledne. Po dvou měřených trénincích nastoupí autokrosaři do první kvalifikačních jízd. V neděli 7. července se začne závodit již v 8:30 hodin, protože na programu jsou dopoledne druhé jízdy, třetí jízdy a slavnostní zahájení.

Nejnapínavější okamžiky nabídnou po poledni semifinálové jízdy, z nichž se vždy nejlepších deset v každé divizi kvalifikuje do finále. Závěrečné jízdy tak určí pořadí těch nejlepších. Bezprostředně po dojezdu každé divize do cíle dojde v prostoru startu k dekorování prvních tří jezdců. Protože lze očekávat velkou diváckou účast, nejen českých fanoušků, pořadatelé doporučují divákům po oba dny včasný příchod do areálu závodiště a přejí jim při sledování nevšední zážitky.